
Een tropic tripel? Wat is dat nu weer? Wel, Hopruiter is het eerste bier in zijn soort – maar vast niet het laatste. Want van deze fruitige, frisse creatie kun je echt geen genoeg krijgen. Daar moet wel een uitzonderlijke brouwer achter zitten.
Reken maar van yes! In het begin van de jaren '90, de tijd van de nekmatjes en de flippo's, vond Peter van den Eijnden een nieuwe hobby. In een schuurtje achterin zijn tuin startte hij met het brouwen van speciaalbieren. En die hobby is sindsdien lichtjes uit de hand gelopen. Want anno 2024 maakt de Scheldebrouwerij in het Kempense Meer maar liefst 9 verschillende bieren. De meeste hebben een zeethema. Hopruiter doet het ietsje anders met een design en smaak die niet zozeer aan schuimkoppen maar wel aan hagelwitte stranden en hoela-danseressen doen denken. Perfect om bij weg te dromen, dus.
En dat het mooie dromen zullen zijn, daar mag je zeker van zijn. Want elk brouwsel moet nog steeds de nauwkeurige en kieskeurige neus van Peter passeren. Niet zo gek, dus, dat de prijzenkast van deze brouwerij al goed gevuld is. Jouw beurt om één van de prijsbeesten te proeven!
Proefnotities van Ben Vinken:
Uiterlijk: Hopruiter is ongefilterd en dat zie je meteen. Een troebele blonde – of mistig zoals de brouwerij het zelf zo mooi zegt. Ze heeft een volle body en een elegante helderwitte schuimkraag. Op de bodem van het flesje zie je een dun laagje gist.
Aroma’s: de geur opent met verschillende tropische vruchten, vergezeld van een beetje honing. Daarna kun je ook wat kruiden en een lichte moutigheid proeven.
Smaak en afdronk: het frisse fruit prikkelt meteen de tong. Al snel komen ook de bittere toetsen naar boven. Afsluiten doet dit bier dan weer met een hoppige en kruidige golf. Voor mij de topper uit van het gamma van de Scheldebrouwerij.
Conclusie: Hopruiter doet zijn naam als tropical tripel alle eer aan. De fruit-, hop- en kruidige toetsen zijn zo punchy dat het zelfs als gemak zou kunnen undercover gaan als een IPA. Echt zo'n bier dat naar meer smaakt.
Ben Vinken: “Zoals altijd krijg je bij aankoop van dit bier van de maand gratis ons biersommelier 20cl-proefglas. Ideaal om deze Hopruiter van Scheldebrouwerij te ontdekken en te degusteren.”
Foodpairing: dit bier kan wel wat hebben! Laat het dus opboksen tegen wereldse smaken uit alle uithoeken van Azië. Van Pad Thai met scampi's en Surinaamse roti tot ramen en … wasabi. Ja, dat lees je goed!
Tip van Rik: laat het laatste scheutje bier zwenken in de fles en giet het daarna in het glas. In een handomdraai heb je zo de smaakbeleving nog complexer gemaakt.
